Golf League

Groups

League status will be updated here weekly.
  • Entrants will be put into groups containing six teams.
  • Each team will be required to play five matches from April to August and we will create a schedule of matches for each group.
  • We try to advise playing one match per month to ensure all fixtures are fulfilled throughout the season.
  • On completion of the league we will notify the qualifiers and host the finals day at a top golf course in Scotland.
MAIN CONTACT

1. 2 Sisters Red Meat Ltd – McIntosh
Sandy Boyes

 

2. Duncan & Todd t/a Smart Employee Eyecare
Jamie Ramage

 

3. Easthaven Property Management
Malcolm Crombie

4. Joseph Robertson (Aberdeen) Ltd
Michael Robertson

 

5. Premier Investigations
John Souter

 

6. Undersea Sense Ltd
Andy Williamson

APRIL FIXTURES
Team - Team
Duncan & Todd t/a Smart Employee Eyecare (4 & 3) vs 2 Sisters Red Meat Ltd – McIntosh
Easthaven Property Management vs Undersea Sense Ltd (3 & 2)
Joseph Robertson (Aberdeen) Ltd (2up) vs Premier Investigations
MAY FIXTURES
Team - Team
Easthaven Properties vs Joseph Robertson (Aberdeen) Ltd (3 & 2)
2 Sisters Red Meat Ltd – McIntosh vs Undersea Sense Ltd (3 & 2)
Duncan & Todd t/a Smart Employee Eyecare vs Premier Investigations (1 up)
JUNE FIXTURES
Team - Team
Undersea Sense Ltd (1 up) vs Joseph Robertson (Aberdeen) Ltd
Duncan & Todd t/a Smart Employee Eyecare (3 & 2) vs Easthaven Properties
2 Sisters Red Meat Ltd – McIntosh vs Premier Investigations (2 & 1)
JULY FIXTURES
Team - Team
Joseph Robertson (Aberdeen) Ltd vs 2 Sisters Red Meat Ltd – McIntosh (3 & 1)
Premier Investigations (2 & 1) vs Easthaven Properties
Undersea Sense Ltd vs Duncan & Todd t/a Smart Employee Eyecare (2 & 1)
AUGUST FIXTURES
Team - Team
Premier Investigations (5 & 4) vs Undersea Sense Ltd
Easthaven Properties (half) vs 2 Sisters Red Meat Ltd – McIntosh (half)
Joseph Robertson (Aberdeen) Ltd (half) vs Duncan & Todd t/a Smart Employee Eyecare (half)
MAIN CONTACT

1. Allied Training Services
Danny Lonie

 

2. All Star Memorabilia
Phil Boyce

 

3. Brewin Dolphin
Alan MacPhee

4. Coutts Mennie Consultancy
Stuart McWilliam

 

5. Knight Frank
Malcolm Campbell

 

6. Source Property Services
Ross McDonald

APRIL FIXTURES
Team - Team
All Star Memorabilia (3 & 2) vs Allied Training Services
Brewin Dolphin vs Source Property Services (4 & 3)
Coutts Mennie Consultancy(HALF) vs Knight Frank (HALF)
MAY FIXTURES
Team - Team
Brewin Dolphin vs Coutts Mennie Consultancy
Allied Training Services vs Source Property Services (2 up)
All Star Memorabilia vs Knight Frank (1 up)
JUNE FIXTURES
Team - Team
Source Property Services (3 & 2) vs Coutts Mennie Consultancy
All Star Memorabilia vs Brewin Dolphin
Allied Training Services (1 up) vs Knight Frank
JULY FIXTURES
Team - Team
Coutts Mennie Consultancy vs Allied Training Services (2 & 1)
Knight Frank (4 & 2) vs Brewin Dolphin
Source Property Services (half) vs All Star Memorabilia (half)
AUGUST FIXTURES
Team - Team
Knight Frank (5 & 4) vs Source Property Services
Brewin Dolphin vs  Allied Training Services
Coutts Mennie Consultancy vs All Star Memorabilia
MAIN CONTACT

1. DF Communications
Iain Powell

 

2. HVAC & Refrigeration Engineering Limited
Russell Bell

 

3. JBS Group (Scotland) Ltd
Iain Buchan

4. Scotia Instrumental Ltd
Paul Reilly

 

5. SKN Electrical
Trevor Mackie

 

6. Tinto Architecture
Richard Tinto

APRIL FIXTURES
Team - Team
HVAC & Refrigeration Engineering vs DF Communications (2 up)
JBS Group (Scotland) (1 up) vs Tinto Architecture
Scotia Instrumental (HALF) vs SKN Electrical(HALF)
MAY FIXTURES
Team - Team
JBS Group (Scotland) (1 up) vs Scotia Instrumental
DF Communications (3 & 2) vs Tinto Architecture
HVAC & Refrigeration Engineering (HALF) vs SKN Electrical (HALF)
JUNE FIXTURES
Team - Team
Tinto Architecture vs Scotia Instrumental (3 & 2)
DF Communications (6 & 5) vs SKN Electrical
HVAC & Refrigeration Engineering (1 up) vs JBS Group (Scotland)
JULY FIXTURES
Team - Team
Scotia Instrumental vs DF Communications (6 & 5)
SKN Electrical vs JBS Group (Scotland) (3 & 2)
Tinto Architecture vs HVAC & Refrigeration Engineering (3 & 2)
AUGUST FIXTURES
Team - Team
SKN Electrical (3 & 2) vs Tinto Architecture
JBS Group (Scotland) vs DF Communications
Scotia Instrumental vs HVAC & Refrigeration Engineering (3 & 2)
MAIN CONTACT

1. Equalizer International
Stuart Forsyth

 

2. Falck Safety Services
Duncan Bonner

 

3. J2 Subsea Ltd
David Currie

4. Kore Solutions
Davie Grieve

 

5. Matrix Risk Control
Mhorvan Sherret

 

6. Motion Software Ltd
Stephen Burt

APRIL FIXTURES
Team - Team
Falck Safety Services vs Equalizer International (7 & 6)
J2 Subsea Ltd vs Motion Software (4 & 2)
Kore Solutions vs Matrix Risk Control (3 & 1)
MAY FIXTURES
Team - Team
J2 Subsea (5 & 4) vs Kore Solutions
Equalizer International (1 up) vs Motion Software
Falck Safety Services (2 & 1) vs Matrix Risk Control
JUNE FIXTURES
Team - Team
Motion Software (3 & 1) vs Kore Solutions
Falck Safety Services (3 & 1) vs J2 Subsea
Equalizer International vs Matrix Risk Control (5 & 4)
JULY FIXTURES
Team - Team
Kore Solutions vs Equalizer International (3 & 2)
Matrix Risk Control vs J2 Subsea (5 & 4)
Motion Software vs Falck Safety Services (4 & 3)
AUGUST FIXTURES
Team - Team
Matrix Risk Control (half) vs Motion Software (half)
J2 Subsea vs Equalizer International (1 up)
Kore Solutions vs Falck Safety Services (3 & 2)
MAIN CONTACT

1. GAC Services UK LTD
Gavin Johnston

 

2. North Star
Bruce Catto

 

3. Right People
Bruce Russell

4. Spex Group
Sean Bradshaw

 

5. Unique Group
Nick Mackie

 

6. Tendeka
Alan Pearson

APRIL FIXTURES
Team - Team
North Star vs GAC Services (3 & 2)
Right People (3 & 2) vs Tendeka
Spex Group vs Unique Group (8 & 6)
MAY FIXTURES
Team - Team
Right People vs Spex Group (1 up)
GAC Services vs Tendeka (1 up)
North Star vs Unique Group (1 up)
JUNE FIXTURES
Team - Team
Tendeka vs Spex Group (2 & 1)
North Star vs Right People (3 & 2)
GAC Services (2 & 1) vs Unique Group
JULY FIXTURES
Team - Team
Spex Group vs GAC Services (4 & 2)
Unique Group vs Right People (3 & 1)
Tendeka (half) vs North Star (half)
AUGUST FIXTURES
Team - Team
Unique Group (4 & 3) vs Tendeka
Right People (half) vs GAC Services (half)
Spex Group vs North Star
MAIN CONTACT

1. Nu-Style Products Ltd
Graham Cowie

 

2. McLeod & Aitken
Grant Jessieman

 

3. RAWC Services Ltd
Raymond Cowan

4. Tenaris Global Services
Mike Halliday

 

5. Trump International
Ross Allerton

 

6. Premier Oil UK Limited
Craig Smith

APRIL FIXTURES
Team - Team
McLeod & Aitken vs Nu-Style Products (3 & 2)
RAWC Services (HALF) vs Premier Oil UK (HALF)
Tenaris Global Services vs Trump International (2 & 1)
MAY FIXTURES
Team - Team
RAWC Services vs Tenaris Global Services (2 & 1)
Nu-Style Products (4 & 2) vs Premier Oil UK
McLeod & Aitken vs Trump International (4 & 2)
JUNE FIXTURES
Team - Team
Premier Oil UK vs Tenaris Global Services (2 up)
McLeod & Aitken vs RAWC Services (1 up)
Nu-Style Products vs Trump International (2 up)
JULY FIXTURES
Team - Team
Tenaris Global Services vs Nu-Style Products (3 & 2)
Trump International (5 & 3) vs RAWC Services
Premier Oil UK vs McLeod & Aitken (half)
AUGUST FIXTURES
Team - Team
Trump International (1 up) vs Premier Oil UK
RAWC Services vs Nu-Style Products (3 & 2)
Tenaris Global Services (half) vs McLeod & Aitken (half)